Adopcje

Adopcje to temat mocno kontrowersyjny. Jeżeli organizacja ich nie prowadzi – jest krytykowana. Jeżeli jednak decyduje się na wprowadzenie realnych adopcji – jest krytykowana. Ilu zwolenników, tylu wrogów, jak więc znaleźć złoty środek?

Nasza Szkapa jest fundacją niewielką. Garstka ludzi, mikro budżet, działalność statutową prowadzimy w rodzinnym gospodarstwie. Po latach prób doszliśmy do wniosku, że właśnie to będzie nas wyróżniało! Nie oddajemy zwierząt do hotelików i pensjonatów, nie mamy domów tymczasowych, rezygnujemy również z adopcji z przeniesieniem poza gospodarstwo.

Dlaczego? Ponieważ brakuje nam mocy przerobowych, aby pilnować zwierząt poza naszym terenem. Ponadto powroty z domów adopcyjnych nigdy nie są zaplanowane, przez co nie jesteśmy w stanie ustalić budżetu na konkretny rok. Wiadomo, zdarzają się również choroby zwierząt, które nadszarpują kieszeń, ale tego uniknąć się nie da. Powrotów natomiast uniknąć możemy.

Jaką dajemy alternatywę?
Wirtualne Adopcje poprzez akcję Pozostańmy w kontakcie:
http://nasza-szkapa.idl.pl/2015/about/pozostanmy-w-kontakcie/
oraz adopcje stacjonarne w Gospodarstwie Zerówka.

Czym różni się jedna forma od drugiej?
Przy adopcji stacjonarnej konia możliwe jest jego użytkowanie na określonych wcześniej warunkach.

Priorytetem jest dla nas dobro zwierząt. Dbamy o nie w taki sposób, jaki uznaliśmy za słuszny, czyli mając je pod stałym nadzorem.

Oczywiście zachęcamy do dyskusji na ten temat – w komentarzach lub poprzez wiadomości mailowe czy… stacjonarnie, podczas dni otwartych!

0 komentarzy do “AdopcjeDodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *