Gospodarstwo Zerówka

Wspominamy

Trzy hektary pola, stodoła murowana, a w niej chlewik plus miejsce na skład siana, stodoła drewniana złożona z trzech pomieszczeń, dwa garaże, suszarnia tytoniu, letnia kuchnia z kurnikiem. Do tego niecałe pół hektara łąki w sąsiedniej wsi.

Historię gospodarstwa w obrazkach możecie śledzić tutaj:

http://www.nasza-szkapa.idl.pl/gallery/thumbnails.php?album=74

Strona gospodarstwa:

https://gospodarstwozerowka.wordpress.com/

Zerówkę kupiliśmy w październiku 2006 roku

Pierwsze remonty to były strzały na oślep, ponieważ brakowało wszystkiego: pieniędzy, rąk do pomocy, materiałów, a nawet… pomysłów! Jednak z biegiem czasu coraz wyraźniej zaczął się malować obraz gospodarstwa. Dziś nasze wizje są już całkiem konkretne.

Wspomniane trzy hektary są już ogrodzone, jeden garaż przerobiliśmy na dwa boksy angielskie, dobudowaliśmy kolejne cztery, w stodole murowanej również stanęły boksy, a stodołę drewnianą rozebraliśmy, podobnie jak suszarnię tytoniu. Właśnie kończymy koziarnię, szykujemy się do grodzenia drewnem wybiegów dla koni na dzierżawionych łąkach (niestety sam elektryczny pastuch nie zapewnia bezpieczeństwa), a z kuchni letniej robimy kociarnię.

Bywa ciężko. Zdarza się, że brakuje siły. Jednak mamy dla kogo pracować – zwierzaki Naszej Szkapy są bardzo wdzięcznym odbiorcą wszelkich starań.

DSC07062

Ciekawi Cię, jak to wszystko wygląda od kuchni? Zapraszamy!

Przyłącz się – wesprzyj nasze działania!

0 komentarzy do “Gospodarstwo ZerówkaDodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *