Klara [*]

Opiekun: Pani Izabela, Weronika, Roma

 

klara

Kiedy podjechał samochód z przyczepą do przewozu koni i otworzył się trap, naszym oczom ukazał się straszny widok. Maleńkie ciałko leżało na słomie, przykryte kocykiem. Klaczka rżała do nas głośno, donośnie, oświadczając chęć życia! Już wtedy wiedzieliśmy, że musimy zrobić wszystko, żeby jej pomóc…

Na tym kocyku przenieśliśmy Klarę do boksu, w którym szybko postaraliśmy się zrobić wyciąg, dzięki czemu mogliśmy pomagać kucyczce we wstawaniu. Jeszcze przez kilka kolejnych tygodni nóżki Klary nie były dość silne, żeby mogła wstawać samodzielnie. klara9Zanik mięśni wcale nie ułatwiał sprawy.

Po oczyszczeniu ran i wycięciu skołtunionej sierści okazało się, że na ciele klaczy jest wiele ran odleżynowych, które do tej pory nie były widoczne. Niektóre fragmenty martwej skóry Pani weterynarz musiała usunąć.

To był dopiero początek naszej wspólnej drogi… Historii z tym niewielkim konikiem w roli głównej można opowiedzieć wiele. Jednak nic nie zastąpi przebywania z nią „twarzą w twarz”. Klara roztacza wokół siebie niesamowitą aurę – dlatego serdecznie zapraszamy w jej imieniu do Zerówki!

Galeria zdjęć:

http://nasza-szkapa.idl.pl/gallery/thumbnails.php?album=160

Klara jest pod opieką Pani Weroniki, Pani Izabeli oraz Pani Romy


Pozostań w kontakcie z Klarą!

Ustaw stały przelew dla Klary na dowolną kwotę oraz podaj nam swój numeru telefonu (w tytule przelewu lub mailowo). Co w ten sposób zyskuje Adoptujący? Raz w miesiącu otrzyma mmsa ze zdjęciem swojego Adoptusia!

Już pomagasz Fundacji „Nasza Szkapa”? Nic straconego!
Napisz do nas, aby podać numer telefonu i imię wybranego zwierzaka!


Akcja przetrwać zimę!

Klaritka jest naszą ostatnią sierotką. Miała umrzeć. Szybko. Warto wspomnieć, że pod skrzydła Naszej Szkapy przybyła w listopadzie 2009 roku! Dziewczynka jest wymagającym, choć niewielkim konikiem. Z powodu problemów dentystycznych i metabolicznych musi otrzymywać łatwo przyswajalne pasze. Przykładowe produkty, jakie stanowią podstawę Klarowej diety:

(68zł z dostawą):
https://animalia.pl/pro-linen-trawokulki-plus-25kg/szczegoly/34319/#opis

(75zł z dostawą):
https://animalia.pl/baileys-fibre-plus-nuggets-20kg/szczegoly/24369/#opis

Adres do wysyłki:

Fundacja „Nasza Szkapa”
Wojsławice 111
28-500 Kazimierza Wielka
tel. 669 114 427

0 komentarzy do “Klara [*]Dodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *