Nillus [*]

Do zobaczenia za Tęczowym Mostem…

nillus jako źrebakW planach mieliśmy zakup ciężarnej Lipicany. Jednak zanim udało nam się zgromadzić środki, na świat przyszło Maleństwo. Od sponsorki otrzymało imię Nillus. Wraz z matką w wieku zaledwie 3 miesięcy odbył swoją pierwszą podróż – do domu adopcyjnego, do Pana Rafała. Razem z opiekunem konie miały uczestniczyć w rehabilitacji osób uzależnionych w jednym z ośrodków Monaru. Niestety po 3 latach okazało się, że zwierzęta nie mogą dłużej znajdować się na terenie ośrodka. Lipicana z Nillusem wróciły do Zerówki.

DSC06554

Nillus po mamusi odziedziczył trudny charakter. Toleruje opiekunów, ale od obcych stara się stronić. Chwytający za oko swoim umaszczeniem młodzieniec spędza nam sen z oczu, notorycznie kolkując. Aktualnie przymierzamy się do gastroskopii, aby sprawdzić, czy przyczyną nawracających kolek nie są wrzody żołądka. Na razie udało nam się ułożyć dietę, która minimalizuje ryzyko nawrotów choroby. Nillusowi pomagają też liczne spacery i wymuszony ruch z ziemi, które pobudzają perystaltykę jelit.

Rozważasz wirtualną adopcję? Pełny koszt utrzymania Nillusa to 350zł miesięcznie.


Pozostań w kontakcie z Nillusem!

Ustaw stały przelew dla Nillusa na dowolną kwotę oraz podaj nam swój numeru telefonu (w tytule przelewu lub mailowo). Co w ten sposób zyskuje Adoptujący? Raz w miesiącu otrzyma mmsa ze zdjęciem swojego Adoptusia!

Już pomagasz Fundacji „Nasza Szkapa”? Nic straconego!
Napisz do nas, aby podać numer telefonu i imię wybranego zwierzaka!

 

0 komentarzy do “Nillus [*]Dodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *