Kaja

Opiekun: Pani Małgorzata

W nowym domu Ptysiu osowiał, nie chciał jeść, bardzo schudł, w końcu się rozchorował. Leżał, stracił chęć do życia. Wtedy dowiedziałam się przez znajomych, że Kaja jest na sprzedaż z powodu kłopotów finansowych właściciela. Z duszą na ramieniu zadzwoniłam, żeby zapytać, czy można ją wziąć za zaliczką… Udało mi się wybłagać przyjazd klaczy jeszcze w lutym. Nawet sobie nie wyobrażałam, jaka to będzie radość dla naszego staruszka!

I tak w skrócie Kaja zasiliła stado fundacyjne.

kaja2006-05-19, Druhna: Kaja to cudna, surowa czterolatka przyciągająca wzrok nietypową urodą, przewodniczka Ptysia. To mały kombinator, zawsze wymyśli, co zrobić, żeby coś nabroić. Jej hobby to pasienie się za ogrodzeniem ;) Człowiek nie jest jej do szczęścia potrzebny, traktuje go jak powietrze, chyba że chodzi o odganianie much od oczu.

Kaja mieszkała w stajni, w której wszystko się zaczęło – zapadła decyzja o ratowaniu koni. Tam też przyjechali nasi pierwsi podopieczni. Był wśród nich i Ptyś (należący do Komitetu Pomocy dla Zwierząt), dla którego Kaja stała się wielką miłością. Po kilku miesiącach działalności postanowiliśmy przeprowadzić się ‚na swoje’, a klacz została u właściciela. Nie przypuszczaliśmy, że Ptyś tak się do niej przywiązał. Jego stan zdrowia znacznie się pogorszył, kiedy zabrakło ukochanej…

Kaję znam właściwie od zawsze. Miała 3 miesiące, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłam. Wspólnie zaliczyłyśmy dwie przeprowadzki. Dziś jest już poważną, nastoletnią klaczą, chociaż ciągle potrafi spłatać figla 🙂

WESPRZYJ NAS

52 1020 2472 0000 6602 0184 8472

Fundacja ‚Nasza Szkapa’

Wojsławice 111

28-500 Kazimierza Wielka


Pozostań w kontakcie z Kają!

Ustaw stały przelew dla Kai na dowolną kwotę oraz podaj nam swój numeru telefonu (w tytule przelewu lub mailowo). Co w ten sposób zyskuje Adoptujący? Raz w miesiącu otrzyma mmsa ze zdjęciem swojego Adoptusia!

Już pomagasz Fundacji „Nasza Szkapa”? Nic straconego!
Napisz do nas, aby podać numer telefonu i imię wybranego zwierzaka!

 

 

0 komentarzy do “KajaDodaj swoje →

Dodaj komentarz