Izabella

Opiekun: Pani Ewa

2006-06-14, druhna: Dziś Izabella jest szczęśliwa. Spędza całe dnie na pastwisku. Bardzo lgnie do ludzi, wita wszystkich, pragnie, by ją przytulać i głaskać. Znalazła sobie również nowych przyjaciół w naszym stadku.

IMG_6691

Kupiona razem ze źrebakiem – Akordem – na licytacji komorniczej w Baranówce. Konie bardzo długo czekały u dozorcy, spędziły tam pół roku… W tym czasie nie miały werkowanych kopyt, rzadko były wypuszczane na wybieg, tuczono je razem ze świnkami przeznaczonymi na ubój. Wszystkie bardzo bały się ludzi, były niemal dzikie.

2006-04-27 Iza przyjechała do fundacji razem z inną wykupioną klaczą – Gwiazdką – i swoim synkiem.

2006-04-28, met: Pierwsza noc za nami. Wszystko jest ok, dziewczynki do późnych godzin wieczornych jeszcze biegały – takie spragnione ruchu są – rano spotkalam je leżące. Nie miały nic przeciwko głaskom w tej pozycji. Z niecierpliwością czekamy na weta i kowala(…) Gniada jest bardziej nieśmiała… jakby pytała: ‚i co teraz ze mną będzie? co ze mną zrobicie?’, a kasztanka z podniesioną głową weszła w nowe życie. Pomału przyzwyczajała się do człowieka.

Minęło 9 lat, a Iza niewiele się zmieniła. Oswoiła się, owszem, nawet za bardzo! Potrafi chodzić przy nodze jak piesek i odganiać wszystkie konie, które mogłyby zająć ręce opiekuna. Jednak gdzieś głęboko w duszy wciąż jest dzikim mustangiem, gotowym w każdej chwili do szaleńczego biegu! Wiekiem już pod trzydziestkę, ale sercem wesoły źrebaczek – oby jak najdłużej chciała z nami zostać.


Pozostań w kontakcie z Izą!

Ustaw stały przelew dla Izy na dowolną kwotę oraz podaj nam swój numeru telefonu (w tytule przelewu lub mailowo). Co w ten sposób zyskuje Adoptujący? Raz w miesiącu otrzyma mmsa ze zdjęciem swojego Adoptusia!

Już pomagasz Fundacji „Nasza Szkapa”? Nic straconego!
Napisz do nas, aby podać numer telefonu i imię wybranego zwierzaka!

 

0 komentarzy do “IzabellaDodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *