Gabi

SZUKA WIRTUALNEGO OPIEKUNA!

normal_IMG_3276Chcesz pomóc w utrzymaniu Gabi? Możesz to zrobić, kupując fanty na Nieustającym Bazarku Naszej Szkapy.

Gabi jest wyjątkowo bliska memu sercu… Był rok 2008, od śmierci mojej ukochanej Ibizy minęło równo 11 miesięcy. Zadzwonił handlarz, że ma konia, idealnego konia dla mnie. Kiedy usłyszałam te słowa, ścisnęło mi się gardło – nie wiedziałam, czego się spodziewać, zakładałam, że zwierzak będzie w koszmarnym stanie…

Przeczucie mnie nie myliło. Kiedy wysiadłam z samochodu, klacz stała na placu, trzymana przez 2 mężczyzn. Zdziwiłam się bardzo – była chuda, niewysoka, dlaczego więc musiało ją trzymać dwóch osiłków? No, bardzo szybko pokazała, że potrafi używać nóg w celu oswobodzenia się z każdego uścisku. Miała półtora roku. Liczne rany na całym ciele, skołtuniona grzywa, wystające kości… Faktycznie, idealny koń dla mnie… Dałam zaliczkę. Od pierwszego momentu wiedziałam, że to mój koń. Zaczęliśmy leczyć wszawicę, robaczycę, grypę. Ustaliliśmy plan karmienia.

Gabi dostała czas na dzieciństwo. Jej ostry charakter ujawniał się co kroku. Zdecydowaliśmy się nawet na konsultacje z behawiorystą, ale ostatecznie środkiem doskonałym okazał się źrebak – Exo, który w dniu wykupu miał niecały rok oswoił naszą złośnicę. Chodził za nią tak długo, aż w końcu przestała kopać w odpowiedzi na dotyk. Niedługo później pogodziła się również z bliskością człowieka!

Z czasem odkryliśmy, że Gabi jest typem, który lubi mieć konkretnego końskiego kumpla.gabi i nillus Klacze ignoruje, woli facetów :) Uwielbia Jasia, czasami spaceruje z Neptunem. Dogadują się świetnie, chociaż w każdym układzie to Gabi szefuje – widać chłopcom nie przeszkadza taki układ. Nad ludźmi próbuje panować – z czym się pogodziliśmy i kochamy ją taką, jaka jest.

 

WESPRZYJ NAS

52 1020 2472 0000 6602 0184 8472

Fundacja ‚Nasza Szkapa’

Wojsławice 111

28-500 Kazimierza Wielka

 


Pozostań w kontakcie z Gabi!

Ustaw stały przelew dla Gabi na dowolną kwotę oraz podaj nam swój numeru telefonu (w tytule przelewu lub mailowo). Co w ten sposób zyskuje Adoptujący? Raz w miesiącu otrzyma mmsa ze zdjęciem swojego Adoptusia!

Już pomagasz Fundacji „Nasza Szkapa”? Nic straconego!
Napisz do nas, aby podać numer telefonu i imię wybranego zwierzaka!

 

DSC03921

1 komentarz do “GabiDodaj swoje →

Dodaj komentarz