Erazm [*]

Do zobaczenia po drugiej stronie Tęczowego Mostu…

erazmPojechaliśmy sprawdzić stan zdrowia Erazma. Obrazek, który zastaliśmy, był bardzo smutny. Koń zanosił się kaszlem, pogoniony przez właściciela nie miał siły czy ochoty, żeby iść przed siebie… Długo dyskutowaliśmy między sobą, co zrobić, chociaż decyzja została podjęta właściwie od razu – trzeba było tylko znaleźć sposób na wykupienie i przewiezienie konia do naszego gospodarstwa.

9 listopada wynajętym transportem udaliśmy się po konia. Ładowanie poszło sprawnie i przed obiadem byliśmy już w domu. Erazm okazał się łagodnym koniem, chociaż jeśli tylko miał wybór – stronił od człowieka, wolał towarzystwo innych koni. Szybko zorganizowaliśmy wizytę kowala i rozpoczęliśmy pracę nad źle prowadzonymi kopytami. Weterynarz obejrzał konia i dał zalecenia do dalszego utrzymania.

Latem zaczęliśmy wdrażać Erazma do lekkiej pracy pod siodłem. Chłopak był bardzo sztywny, więc Edyta z Karoliną zdecydowały się wprowadzić mu masaże, na których pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać. Niekończące się spacery obok człowieka pomogły Erazmowi nawiązać przyjaźń z dwunogiem. Dziś jest to zupełnie inny koń, niż ten zamknięty w sobie, smutny zwierzak, jakiego przywieźliśmy do Gospodarstwa Zerówka w 2012 roku… Takie metamorfozy zawsze poprawiają opiekunom samopoczucie!

DSC00934

0 komentarzy do “Erazm [*]Dodaj swoje →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *